Středa, 8 prosince, 2021
aktuálně
Home Zajímavosti Svobodný otec má syna s postižením: Počítám s tím, že se o...

Svobodný otec má syna s postižením: Počítám s tím, že se o něj budu starat do smrti

Příběh 32-letého hokejistu Jiřího Valacha je úplně jiný než příběhy většiny z nás. Mnoha jsou slovenský sportovec a tragické události, které ho potkali, dobře známé. O manželku přišel před pěti lety, kdy nečekaně zemřela předtím, než stihla porodit dvojčata.

Zdravotní komplikace měli pro ni fatální následky, jedno z dětí musí žít s postižením. Po narození dětí si musel vybrat mezi hokejovou kariérou a péčí o děti. Nakonec své dvě lásky propojil a v tom mu pomáhají i jeho rodiče.

V roce 2016 Jiřskou manželka Simona zemřela v banskobystrické nemocnici, rok po jejich svatbě. No v té době čekala dvojčata. O manželku i představu o idylickém životě však mladý sportovec nepřišel ze dne na den.

„Moje žena umírala 22 dní. Bylo to strašné, neustále byla v kritickém stavu a ani my, ani lékaři nevěděli, co s ní bude, „vzpomíná Juraj Valach.

Simona dostala mozkovou mrtvici a byla tehdy v 25. týdnu těhotenství.

„Ptal jsem se lékařů, jestli by nebylo lepší, kdyby děti vybrali ven. No ještě potřebovaly čas. Myslel jsem si, že by se pak ženě ulevilo, nemusela by nést tak velkou fyzickou zátěž a možná by přežila, „říká hokejista.

Po pár dnech se jeho ženě polepšilo, i když měla ochrnutou ruku a nohu.

„Vnímala a komunikovala. O dva dny později mi oznámili, že jí z hlavy vypadla drenážní hadička, i když dosud nerozumím tomu, jak se to stalo, když byla na JIP-ce. Tehdy se její tlak v hlavě velmi zvýšil a dostala druhou porážku. Měla krvácení do mozkového centra. A to už byl konec. „

Její tělo však lékaři udržovali při životě nadále kvůli dětem. Bilo její srdce, ale mozek už nefungoval.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments